Hitachi

Hitachi narzędzia > Aktualności > Ogólne > Hitachi wspiera fundację "Razem na Bieguny"

Hitachi wspiera fundację "Razem na Bieguny"

21 Czerwca, 2006

W dniu 21 czerwca w Urzędzie Miasta Sopotu miała miejsce konferencja prasowa Jasia Meli, podczas której ogłoszono powstanie nowej Fundacji „Razem na Bieguny”. Gościem honorowym spotkania był Marek Kamiński, znany podróżnik i zdobywca obu biegunów, który zapowiedział aktywne wsparcie swojego dotychczasowego podopiecznego.

 

Hitachi Power Tools od lat związane jest z charytatywną działalnością Jaśka Meli. Także tym razem Dyrektor Generalny firmy, Michał Kuryłło potwierdził gotowość do wsparcia finansowego Fundacji.

 

Celem działalności Jaśka Meli jest inicjowanie, wspieranie i prowadzenie inicjatyw związanych z realizacją idei przełamywania barier fizycznych, psychicznych i strukturalnych, stojących na drodze rozwoju człowieka jako pełnowartościowej jednostki ludzkiej.

 

Fundacja poprzez swoją działalność pragnie pomagać ludziom w trudnej sytuacji życiowej, przede wszystkim osobom chorym i niepełnosprawnym, przejść przez życie w taki sposób, aby niezależnie od tego, w jak trudnej sytuacji się znajdują, zawsze mogli odnaleźć w niej szczęście.

 

Nazwa Fundacji nawiązuje do wyprawy Jaśka Meli na oba bieguny Ziemi, która została zorganizowana przez Fundację Marka Kamińskiego. Biegunem można nazwać każdy cel w życiu. Dla osoby niepełnosprawnej , która nie jest w stanie zaakceptować swojej niepełnosprawności, biegunem może stać się wyjcie z domu czy też spotkanie się ze znajomymi. Każdy człowiek ma w sobie wiele barier, które bardzo ciężko pokonać. Fundacja Jaśka Meli będzie się starła wyciągnąć pomocna dłoń, do wszystkich, którzy będą chcieli zmienić swoje życie. Każdy ma takie samo prawo do posiadania i realizowania swoich marzeń, bez względu na to, czy jest pełnosprawny czy nie, czy jest zdrowy, czy też ciężko chory. Wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy mamy własne marzenia.

 

Jednym z pierwszych projektów Fundacji ma być wyprawa na Kilimandżaro pod hasłem „Z biegunów na równik”. Równik oznacza tu nie tylko środek Ziemi, ale także miejsce wyrównywania szans. Do projektu zostaną zaproszone osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, aby poprzez wspólną walkę z własnymi słabościami pokazać, że o wartości człowieka decyduje on sam i jeśli tylko czegoś gorąco pragnie, to jest w stanie to osiągnąć.

 

Jasiek Mela na Lofotach – zawsze z Hitachi