Hitachi

Hitachi narzędzia > Aktualności > Ogólne > Śniadania z Hitachi

Śniadania z Hitachi

18 Lipca, 2006

Początek lata w firmie Hitachi Power Tools Polska upłynął pod znakiem śniadań organizowanych przy współpracy partnerów handlowych w poszczególnych regionach. Idea tego typu imprezy narodziła się w Holandii, gdzie od kilku lat cieszy się ogromnym powodzeniem. Na śniadania są zapraszani klienci, użytkownicy, kierownicy zaopatrzenia i wszystkie osoby zainteresowane. Tego typu spotkania są doskonałą okazją do zainteresowania klientów specjalną ofertą rabatową na narzędzia i osprzęt firmy Hitachi.

 

Cykl śniadań rozpoczął się 20 czerwca w Gdańsku, gdzie swoich klientów na poranny poczęstunek połączony z prezentacją najnowszych elektronarzędzi Hitachi zaprosiła firma Narzędzia. Gospodarzem tego wydarzenia był Józef Kisielewski, z którym przy kawie można było porozmawiać nie tylko o sprawach biznesowych. Zainteresowani mogli sprawdzić sprzęt w wozie demonstracyjnym, a pokazy przygotowane przez Mateusza Żerka z firmy Hitachi cieszyły się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród profesjonalistów używających tej marki na co dzień. Kolejnego dnia impreza przeniosła się do pobliskiej Rumii, gdzie firma Narzędzia niedawno otworzyła swój punkt. Kierownik sklepu, Janusz Niedbalski, zadbał o to aby klienci sklepu mogli w miłej atmosferze dokonać zakupów.

 

Równolegle w dniu 20 czerwca odbyło się śniadanie w Będzinie w firmie SLET. Okazało się ono miłym dodatkiem do spotkania pełnego rozmów dotyczących zagadnień związanych z profesjonalnymi elektronarzędziami. Tym razem klienci mieli okazję nie tylko porozmawiać zarówno z pracownikami firmy SLET, jak i przedstawicielami Hitachi Power Tools Polska. Były dyskusje nie tylko o branży i rynku, ale także o konkretnych maszynach i akcesoriach Hitachi, które od pewnego czasu stanowią jeden z filarów oferty firmy SLET. Po śniadaniu goście przeszli na plac na tyłach salonu, gdzie przygotowano konkurs praktycznego wykorzystania elektronarzędzi Hitachi (wiertarko-wkrętarka DS 14 DMR i młotowiertarka DH 24 PB3). Obejmował on wiercenie w drewnie otworu „na oko” na określoną głębokość i wiercenie w betonowym bloku. W pierwszej konkurencji nagradzano wyniki najbliższe 30 mm, w drugiej zaś najszybsze przewiercenie bloku na wylot. Uczestnicy rywalizacji dobrze wykorzystali możliwości narzędzi Hitachi, uzyskując wielką precyzję w pierwszej konkurencji i imponującą szybkość w drugiej. Szczególnie miłą niespodzianką dla organizatorów był liczny udział i świetne wyniki Pań. Przyjemną niespodzianką dla uczestników były natomiast nagrody: zwycięzcy otrzymali wiertarki udarowe Hitachi (FDV 16 VB2), a pozostali finaliści kurtki i akcesoria tej firmy.

 

Śniadanie zorganizowane razem z firmą Embe Printer było połączone z otwarciem salonu firmowego Hitachi w Katowicach. Odbyło się w dniu 4 lipca b.r. Jest to już 6 miejsce w Polsce, w którym można nabyć wyłącznie narzędzia oraz osprzęt tego koncernu. Dlatego też w Katowicach nie zabrakło osób, które markę Hitachi znają i używają od lat. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji dotyczącej najnowszych produktów, przygotowanej przez specjalistę ds. szkoleń Hitachi Power Tools Polska, Artura Szymańskiego. Następnie mieli okazję przetestować wiertarko-wkrętarkę DS 14 DMR w konkursie na najbardziej precyzyjne wiercenie. Uczestnicy rywalizacji mieli za zadanie wywiercenie otworu na głębokość 40 mm. Wyłoniono trzech zwycięzców, zaś nagrody ufundowane przez Hitachi Power Tools Polska wręczył właściciel salonu, Michał Błaszczyk i kierownik regionalny Hitachi, Bogdan Wełna. Wygrał pan Zbigniew Marzec z wynikiem 40,30 mm, kolejny był pan Robert Miękina z (34,04 mm.), zaś trzecie miejsce zajął pan Zdzisław Narowski (30,39 mm.)

 

Na śniadanie z Hitachi w dniu 13 lipca b.r. swoich klientów zaprosiła firma Kelso z Warszawy. Poczęstunkowi towarzyszyła nie tylko prezentacja elektronarzędzi w wozie demonstracyjnym, a także pokaz samochodu wyścigowego, którego jednym ze sponsorów jest Hitachi. Warto wspomnieć iż miejsce, w którym odbyło się śniadanie, jest salonem firmowym Hitachi.

 

Ostatnia impreza tego cyklu odbyła się 14 lipca b.r. w oddziale firmy PGN w Olsztynie pod hasłem „Hitachi stawia, postaw na Hitachi”. Całą akcję poprzedziła intensywna promocja w lokalnej rozgłośni radiowej, dzięki czemu frekwencja mimo lekkiego załamania pogody, dopisała. W sklepie PGN pojawili się zarówno stali bywalcy, jak i zupełnie nowi klienci. Miło było patrzeć jak większość z przybyłych z rękami pełnymi zakupów powracała do swoich domów.

 

Niewątpliwie tego typu spotkania są doskonałą okazją do poznania potrzeb klienta indywidualnego. Sprzyjają także zacieśnieniu relacji z lokalnym dystrybutorem i dlatego mamy nadzieję, że wpiszą się nie tylko w letni kalendarz osób związanych z branżą elektronarzędzi.