Hitachi

Hitachi narzędzia > Aktualności > Ogólne > Klub Hitachi w Mikołajkach

Klub Hitachi w Mikołajkach

25 Września, 2006

II Edycja Klubu Hitachi w roku 2006 objęła 27 firm. Członkowie Klubu Hitachi są wybierani pośród firm, z którymi Hitachi współpracuje najintensywniej. Spotkania Klubu organizowane są dwa razy do roku, zaś swego rodzaju tradycją stało się organizowanie jednego z nich w Mikołajkach.

 

W tym roku do stolicy Mazur przyjechali przedstawiciele następujących firm: ADAM, ANMAR, BART, B+B BRONEK, B-KRANG, DEFLEKTOR, ELTRO, EMBE PRINTER, JAZIENICKI, JUMIKOP, KELSO, KRAB, NARZĘDZIA, TOMBUD, SLET, PHU MAK, REMEX, ROLMET, ROMITEC, SPECART

 

Pierwszego wieczoru gości przywitała grupa Kliper z Radomia. Śpiewane przez zespół szanty cieszyły się ogromnym powodzeniem. Początkowo część osób tylko przysłuchiwała się koncertowi, po cichu nucąc słowa żeglarskich szlagierów. Po chwili jednak większość ochoczo ruszyła na parkiet, by bawić się do białego rana. Koncert szant był dopiero zapowiedzią żeglarskiej przygody, która na dobre rozpoczęła się sobotę.

 

Ten dzień upłynął po hasłem: II Regaty Hitachi. Do wyścigu zgłosiło się 9 załóg. Wszyscy uczestnicy stanęli przed ogromnym wyzwaniem, gdyż wiatr na Jeziorze Mikołajskim wzmagał się z godziny na godzinę. Nie przeszkodziło to jednak w przeprowadzeniu regat. Rywalizacja była niezmiernie zacięta. Z racji pogody łódki pływały przy zrefowanych grotach. Nad regatami przez cały czas czuwali ratownicy WOPR. Ich obecność była niezbędna, gdyż jedna z łódek wywróciła się. Jej załoga z pomocą ratowników została bezpiecznie przewieziona na brzeg. Po tym wydarzeniu, sędzia zadecydowała o zakończeniu rywalizacji. Po dwóch wyścigach zostali wyłonieni zwycięzcy regat czyli załoga łódki „Grażyna” w składzie: Józef i Piotr Kisielewscy z firmy NARZĘDZIA z Gdańska oraz Remigiusz Safiańczuk z firmy REMEX.

 

Wprawdzie po zakończonych regatach wszyscy byli przemoczeni do suchej nitki, to jednak nie zniechęciło to nikogo do stawienia się po godzinie na żaglowcu „Chopin”. Tam wszyscy mogli zrelaksować się i podziwiać piękno Jeziora Śniardwy. Pod pokładem toczyły się gorące dyskusję poświęcone nie tylko odbytym zawodom, ale także elektronarzędziom. Każda sesja Klubu Hitachi, to spotkanie osób pracujących w jednej branży, lecz działających w różnych zakątkach naszego kraju, zmagających się z różnymi problemami. Tego typu spotkania zawsze są i będą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń.

 

Zwycięzców II Regat Hitachi Power Tools Polska uhonorowano pamiątkowym dyplomem podczas uroczystej kolacji. Uroczystość uświetnił swoim występem poeta i satyryk Marek Majewski, który znany jest przede wszystkim jako autor licznych programów estradowych, telewizyjnych i radiowych, m.in. Kabaretowa Lista Przebojów. Koncert trwał do późnych godzin nocnych, by z czasem przemienić się we wspólne biesiadowanie przy dźwiękach gitary.

 

Następne takie spotkanie członków Klubu Hitachi dopiero za rok.